Mirosław Kowalewski

Mirosław Kowalewski

Biografia

Mirosław „Koval” Kowalewski – urodził się w 1955 roku.

Okazuje się, że były pracownik laboratorium wysokonapięciowego, inżynier i specjalista od lokalizacji uszkodzeń kabli energetycznych jakim jest Mirek Koval Kowalewski, może być twórcą i wykonawcą swoich śpiewanek spod znaku wiatru, wody i przygody.

Od 1985 roku gra z przyjaciółmi w zespole „Zejman & Garkumpel”, czasami jednak występuje solo. A, co najważniejsze, może powiedzieć o sobie: Jestem szczęśliwcem żyjącym z tego co lubię i krezusem bogatym w przyjaźnie ludzi życzliwych, których dobry los ciągle stawia na mej drodze. Jestem żeglarzem od 1971 roku, gdy w miłosnej pogoni za piękną Iwoną przypadkiem wsiąkłem w grono żeglarzy, jak ja w niej zakochanych. Ponieważ wpadłem między wrony, musiałem i ja w ramach przysłowiowego krakania niuchnąć owego żeglarstwa. Iwona oczywiście wybrała innego, a mnie pozostała miłość do…żagli!

Dziś ma opływane kilka mórz i nawet przylądek Horn, gdyż wziął udział w pamiętnym rejsie Zawiszą Czarnym w 1999 roku. Najbardziej jednak kocha nasze Mazury, które ciągle odkrywa na moim Maku 666 o wdzięcznej nazwie Ruja. Nie śpiewa szant, bo szanty to pieśni pracy ( a on sam jest wybitnie umiarkowanym ortodoksem pracy!). Raczej maluje słowem i dźwiękiem obrazki o miłości, marzeniach, spełnieniach, radościach i nostalgiach z wodą i wiatrem gdzieś w tle. /za Tawerną Skiperów/